Zakázkové výkresové hliníkové profily

Zakázkové výkresové hliníkové profily

Nabízíme výrobu zakázkových hliníkových profilů dle specifikace zákazníka. Na přání zákazníka můžeme dodat i profily s přerušením tepelným mostem včetně jejich spojení. Nabízíme poradenství při konstrukci nového profilu, včetně návrhu v programu Autodesk AutoCAD, či možnosti vytvoření prototypu pomocí 3D tisku.

Hliníkové profily, které dodáváme se výrábějí dle evropských norem EN 755-9 a EN 12020. Tepelné úpravy profilů se řídí evropskou normou EN755-2:2009 T4 – T5 – T6 – T64 – T66. Výroba je certifikována dle ISO9001.

Slitiny pro výrobu hliníkových profilů

Slitiny pro výrobu hliníkových profilů Hliník je třetím nejvíce zastoupeným prvkem v zemské kůře. Díky vlastnostem, jako je nízká hustota, pružnost, plasticita a obrobitelnost, se stává ideálním materiálem pro třetí tisíciletí. Spojuje v sobě vynikající funkční i estetické vlastnosti, proto nachází uplatnění v různých oblastech lidské činnosti, jako je umění, doprava, stavebnictví, nebo výroba obalů.

Užitečnou vlastností hliníku je také stoprocentní recyklovatelnost. Při opětovném zpracování hliníku se spotřebuje pouze 5 % energie, potřebné k výrobě základních kovů. Ani několikanásobná recyklace přitom nemá podstatnější vliv na kvalitu materiálu.
Hliník se nejčastěji používá v různých slitinách. Více než 80 % hliníkových profilů na světě je vyrobeno ze slitin ze skupiny ENAW6000, které obsahují křemík a hořčík. Pro využití ve stavebnictví se nejlépe hodí slitina ENAW6063, známá jako AlMgSi0.5.

Lisování (extruze) hliníkových profilů

Lisování (extruze) hliníkových profilů Proces výroby je založen na plasticitě kovu v pevném stavu při teplotách, které se blíží teplotám tání. Píst hliník doslova protlačí skrze formu (matrici), která materiálu udává požadovaný tvar. Pro lisování kovů, jako je hliník, je určující především kvalita výchozího materiálu a parametry samotného lisování, jako je rychlost, tlak, či teplota.
Extruze se provádí pomocí hydraulického lisu, jehož velikost se může lišit dle požadovaného hliníkového profilu. Hliníkový ingot se nejprve zahřeje na teplotu 460 – 500 °C a následně protlačí nástrojem, zahřátým na stejnou teplotu jako ingot. Teplota materiálu je protlačením zvýšena mírně nad 540 °C.

Následně se profily ochladí rychlostí 50 °C/min. Chlazení se provádí nucenou cirkulací vzduchu nebo vody o teplotě 40 °C. Pokud se k chlazení použije vzduch, výsledkem je hliník stavu T5, v případě vody T6. Druhá metoda dodá materiálu lepší mechanické vlastnosti. Při ochlazování jsou profily vystaveny malému tahu, což odstraní případné zakřivení.

Potom se hliníkové profily zkrátí na požadovanou délku, obvykle 6 m, a složí do palet. V těch potom míří do pece, kde při teplotě 175 °C zůstávají dalších osm hodin. Tím jsou připraveny k další povrchové úpravě nebo prodeji.
Maximální výrobní delka profiů – 14m
maximální hmotnost profilu – 35kg/m
minimální hmotnost profilu – 40g/m

Diagram maximálních rozměrů lisovaných profilů

Diagram maximálních rozměrů lisovaných profilů

Profily s přerušeným tepelným mostem

Profily s přerušeným tepelným mostem Nabízíme také profily s přerušeným tepelným mostem. Kdy jsou dva profily spojeny polyamidovým profilem, čímž se docílí většího tepelného odporu. Tyto profily se využívají např. ve stavebictví. Spojení profilů probíhá dle evropské normy EN14024
Maximální šířka polyamidu – 0,14m
Maximální délka profilu – 10m
maximální výška profilu – 0,49m

Práškové lakování – kvalitní povrh pro váš hliníkový profil

Práškové lakování – kvalitní povrh pro váš hliníkový profil Povrchová úprava práškovým lakováním umožňuje hliníkové profily tónovat neomezeným množstvím barevných odstínů. Povrch je nejprve dokonale očištěn ponořením do kyseliny a odmaštěn alkalickou lázní. Následně se profil pokryje vrstvou oxidu chrómu. Tzv. chromátování výrazně zvyšuje odolnost materiálu vůči korozi a zlepšuje přilnavost nátěru v lakovacím boxu. Jako nátěrový materiál se používá prach polyesterových pryskyřic. Nakonec profily putují do polymerační pece, kde se vytvrzují při teplotě kolem 200 °C.

Technologie práškového lakování hliníkových profilů umožňuje využít široké škály barev v lesklém i matném provedení nebo ve speciální povrchové úpravě s hrubou texturou. Novinkou je práškové lakování, imitující ušlechtilé materiály, jako je dřevo – borovice, dub, ořech, apod.

Námi dodávané profily jsou lakovány v souladu s certifikáty QUALICOAT, SEA-SIDE a QUALIDECO, které uznávají a garantují celý proces.

Dodáváme i lakované plechy, které si můžete obejdnat na našem eshopu ALUNET.cz.

Anodická oxidace – eloxování hliníkových profilů

Anodická oxidace – eloxování hliníkových profilůEloxování neboli anodická oxidace značně zvyšuje odolnost a životnost hliníkových profilů. Proto nachází uplatnění zejména v přímořských oblastech a v extrémních klimatických podmínkách. Díky mnoha variantám barev i povrchové úpravy se hodí také pro nejrůznější designové aplikace.

Po očištění povrchu kyselinou a alkalické lázni se profil ponoří do elektrolytického roztoku, kde slouží jako anoda. Tím se na povrchu hliníku vytvoří lesklá transparentní vrstva oxidu hlinitého (Al2O3), která vydrží déle a je o mnoho kvalitnější než vrstva přírodního oxidu.

Různých barev lze dosáhnout přidáním různých kovových solí do elektrolytu. Každá z nich odpovídá jinému barevnému tónu. V závěrečné fázi procesu eloxování se povrch uzavře. To znamená, že se profily ponoří do deionizované vodní lázně o teplotě 100 °C.

Výsledek eloxování velmi záleží na době ponoření, složení lázně, proudu, který protéká elektrolytem, ale i kvalitě lisování. Tento proces až tisíckrát zvyšuje tloušťku vrstvy přírodního oxidu hliníku, což má za následek větší ochranu proti korozi a oděru.

Hliníkové profily lze eloxovat v široké škále barev (bordeaux červená, modrá, slonová kost, černá, šedá, bronz, nerez, šampaň, zlatá, přírodní, měděná, apod.) a v různých typech povrchové úpravy, jako je mat, lesk, broušený, leštěný, hlazený, nebo jejich kombinace. Nabízíme 13 barev eloxu. Eloxované profily, které lze zakoupit po jednotlivých tyčích nalezenete také na na našem eshopu ALUNET.cz.

Všechny námi didávané eloxy jsou garantovány evropskou značkou kvality „EWAA-EURAS“ a splňují nejpřísnější evropské stupně kvality.

Třída 10: 10-14 mikronů. Pouze pro vnitřní použití.
Třída 15: 15-19 mikronů. Standardní třída. Venkovní použití.
Třída 20: 20-24 mikronů. Použití v agresivním prostředí, znečištěné průmyslové a loďařské prostředí.
Třída 25: 25 mikronů. Maximální ochrana. Kontaminované průmyslové atmosféry.

Poptávkový formulář

Zaujaly vás informace na této stránce? Chcete se dozvědět víc o našich produktech? Zašlete nám svoji poptávku nebo si s námi domluvte osobní setkání.Četl jsem a souhlasím se Zpracováním a ochranou osobních údajů

Celé znění Ochrany osobních údajů.

Výroba zakázkových profilů

ALUNET.cz

Internetový maloobchod,

ve kterém najdete nepřeberné množství hliníkových profilů, plechů a další sortiment…